Hüseyin Altın Kimdir

aLa     05-14-18     Genel, Magazin     Hüseyin Altın Kimdir

Hüseyin Altın

Erzurum’da doğan evli ve üç çocuk babası olan Hüseyin Altın, Türkiye’de ilk çocuk sanatçı olarak biliniyor. Neden Saçların Beyazlanmış Arkadaş, Dargınım ve Hasret Akşamları adlı parçalarıyla bilinen sanatçı, Şerefimle Yaşarım, Hor Görme Garibi, Aşk Sürgünü, Gecelerin Adamı ve Kadersizler gibi filmlerde rol almıştı.

Şair Ahmet Selçuk İlkan, Hüseyin Altın‘ın çok değerli bir dostu olduğunu ve vefatından dolayı büyük üzüntü duyduğunu aktararak, Hüseyin Altın, arabesk müzik dünyamızın önemli değerlerinden biriydi. Onlarca albümü olan ve çok fazla hayranı olan bir insandı. Vefatı o bakımdan beni oldukça üzdü. dedi. Arabesk müzik sanatçısı Hüseyin Altın, yüksekten düşme nedeniyle götürüldüğü Medical Park Gaziosmanpaşa Hastanesi’nde vefat etti.Şair Ahmet Selçuk İlkan, Hüseyin Altın‘la yıllarca beraber çalıştığını belirterek, şunları söyledi: Son günlerde rahatsız olduğunu duydum. Genç yaşta hayatının sona ermesi biz sevenlerini çok etkiledi. O her şeyin ötesinde büyük bir özlemle anılacak değerli bir sanatçıydı. Her sanatçı gibi o da hatıralarıyla anılacak. Türk Halk Müziği Sanatçısı Onur Akay da arabesk dünyasının dev bir ismi kaybettiğini söyleyerek, 80’li yılların arabesk yıldızıydı. Neden saçların beyazlamış arkadaş, gibi kendisini efsaneleştirmiş pek çok şarkısı vardı. Ayrıca ben onu ilk çocuk sanatçımız olarak da biliyorum. diye konuştu.

25 Tem 2016  Ses sanatçısı Onur Akay‘dan acı haber geldi. Onur Akay, arabesk sanatçısı Hüseyin Altın‘ın evinin balkonundan düşerek vefat ettiğini duyurdu. Bir döneme şarkıları ile damga vuran Hüseyin Altın 58 yaşında hayatını kaybetti. Mekanı Cennet olsun İnşallah…

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yorumlar (6 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?