Gümüşhane Sohbet Odaları

aLa     07-24-18     Muhabbet, SehirlerSohbet, Sohbet     Gümüşhane Sohbet Odaları

Öncelikle Selamlar,

Bugün sizlere DinleKalbimi.Com olarak Gümüşhane İlini ve özelliklerini tanıtmaya çalışacağız. Sohbet kanalımızın konusu, Gümüşhane Sohbet Odaları ile Gümüşhane’lileri bir araya toplayarak, birbirleriyle haşırneşir olmalarını sağlamak yeni arkadaşlıklar edinmelerine yardımcı olmak istiyoruz. Gümüşhane Sohbet Odaları Ücretsiz Java’sız Mobil uyumlu olduğu gibi, her türlü cihazlarla da giriş yapabilme imkanını sağlamış bulunmaktayız.

gümüşhane sohbet odaları

Dünyanın her yerinden arkadaşlıklar edinmek isteyenler, Gümüşhane Sohbet Odaları siz değerli misafirlerimize hizmet etmekten asla gocunmaz hatta mutluluk duyarız. Şimdi Gümüşhane İlimizin tanıtımına geçelim…

Doğu Karadeniz Bölgesinin İli olan Gümüşhane, Zigana Dağları ile Gümüşhane dağlarını birbirinden ayıran Güneydoğu – Kuzeybatı doğrultusunda akarak Karadeniz’e ulaşan Harşit çayının yerleştiği dar bir vadide, Deniz seviyesinden yaklaşık 1150 m. yükseklikte kurulmuştur. 1461’de bütünüyle Osmanlıların eline geçen ve ‘Canca’ diye anılan yöreye 1534 yılında maden zenginliklerinden ötürü Gümüşhane adı verilmiştir.

gümüşhane sohbet odaları

Yöre hayatındaki değişik etkiler giyim kuşamda da gözlenmektedir. Geleneksel giyim özellikleri kırsal alanda daha çok göze çarpar. Kadınların başlıklarına taktıkları “tepelik”, boyundaki takılar ve belde gümüş kemerler kullanılır. Tepelik kullanmayanlar “çit” denen boyalı tülbentler kullanırlar.

Gümüşhane’de koru ormanlarının çoğunu Sarı Çam koru ormanları oluşturmakla beraber Göknar ve Ladin koru ormanları, Sarı Çam Göknar, Sarı Çam – Göknar – Ladin karışık koru ormanları  ayrıca Kürtün ilçesinde Sarı Çam-Kayın-Ladin karışık koru ormanları da mevcuttur.

Gümüşhane iline özgü birçok meşhur yemek, içecek, hamur işi ve tatlılar vardır. Ama Gümüşhane denince akla ilk gelen yöresel lezzetler tarhana, bulgur, yarma, erişte, çil peyniri, küme, tuhala, pestil, pekmez.

Gümüşhane Sohbet Odaları tarafından hazırladığımız Gümüşhane İlimizi kısaca tanıtmaya çalıştık.Daha çok fikirler edinmek istiyorsanız Gümüşhane Sohbet Odalarını ziyaret etmenizde yarar var. Hem yepyeni arkadaşlıklar kurmanızı hem de Gümüşhane hakkında daha çok bilgi edinmeniz artık çok kolay. Bekliyoruz…
gümüşhane sohbet odaları

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?